Dřevěné botníky, jaké jste vždy chtěli…

posted in: Inspirační blog MT | 0

Nikomu z nás se asi nelíbí, když vstoupí do předsíně, chodby nebo haly a po podlaze se válí nejrůznější boty. Jednak překážejí, příjemně nepůsobí ani charakteristický odér, ale hlavně to nesvědčí o kladném vztahu majitelů domu či bytu k pořádku.

Udržení stálého pořádku v bytě, kde je navíc více členů domácnosti a hlavně děti, není zrovna jednoduché. Avšak pořídíte-li si kvalitní dřevěný botník, budete se vám dařit udržet pořádek velice rychle.

Druhy dřevěných botníků

Dřevo je praktickým i elegantním materiálem, který se hodí do každého interiéru. Platí to i pro dřevěné botníky, které se vyrábějí v rozmanitém provedení, tvarech, rozměrech i povrchové úpravy. Pokud jde o vlastní provedení, existují dřevěné botníky výklopné, šuplíkové, policové i kombinované. Paleta barev, rozměrů a celkového designu je dostatečně bohatá, aby si každý vybral podle své potřeby a vkusu.

Botník z masivu

Pokud si potrpíte na rustikální styl, můžete si do své předsíně pořídit dřevěný botník vyrobený ze stoprocentního smrkového nebo borovicového masivu. Jedná se o rozměrnou skříňku typu komoda, s dvěma dvířky a jednou vnitřní policí. Povrchově je botník upraven dekoračním voskem, díky kterému krásně vyniká přirozená kresba dřeva.

Dekorační transparentní vosky jsou pro tento nábytek ideální, neboť odpuzují vodu a nečistoty, přičemž neobsahují žádné konzervační látky a jsou tudíž zdravotně nezávadné. Ovšem objednat si můžete botník i bez povrchové úpravy, tedy v surovém stavu a povrch si můžete upravit sami tak, aby ladil například s vestavěnými skříněmi, stěnou na kabáty či ostatním vybavením předsíně.

Jednoduché otevřené botníky

Jedná se o pevné botníky vyrobené z dřevěných latí, které se hodí nejen k ukládání bot, ale i k odkládání jiných předmětů nebo například vystavení květin. Podle potřeby a počtu členů domácnosti si můžete pořídit tento botník ve dvou i vícepatrovém provedení.
Ideální je botník opatřený nahoře silnějšími latěmi nebo deskou umožňující sezení při obouvání a zouvání obuvi. Masivní dřevo umožňuje používání botníku po mnoho let.