Rustikální nábytek, který nedmítne nikdo = ani VY

posted in: Inspirační blog MT | 0

V dnešním přetechnizovaném světě se lidé rádi vracejí k minulosti. Pořizují si nejen starožitnosti, které jsou dokladem řemeslné dovednosti, ale také nábytek, který jim připomíná časy našich předků.

Rustikální nábytek je zpravidla přirozenou součástí rekonstruovaných selských stavení, starých mlýnů, roubených chalup a jiných historických staveb.

Ovšem rustikální nábytek nemusí být vzácností ani v moderním interiéru. Například si můžete zařídit kuchyň nebo obývací pokoj v rustikálním stylu. Poctivě vyrobený a krásně povrchově upravený rustikální nábytek může být skutečnou ozdobou i praktickým řešením. Zejména kuchyňské stoly, lavice a židle vyrobené v rustikálním stylu vynikají pevností, ale zároveň i elegancí a komfortem.

Rustikální komody

V rustikálním stylu se pořizují především různé komody, truhly, samostatné skříně, lavice a jiné kusy nábytku. Ukládat prádlo či jiné věci do stylové rustikální komody vám bude připomínat příjemnou vůni venkova a jeho klidu. Nemusíte hledat ani po starých půdách nebo v bazarech, jelikož v obchodech s nábytkem lze objevit krásné rustikální komody.

Vyznačují se špičkovým řemeslným zpracováním, bytelností a jedinečnou povrchovou úpravou. Vesměs se jedná o prvotřídní dřevěný masiv, který je ukázkou řemeslné zručnosti výrobců. Rustikální dřevěná komoda může být skvělým dekoračním prvkem i v moderním obývacím pokoji, ložnici, nebo vstupní hale či prostorné předsíni.

Skříně a vitríny

Elegantně a komfortně působí také rustikální skříně nebo vitríny. Za prosklenými dvířky můžete vystavit starožitný i moderní porcelán, keramiku nebo sklo. Skříně i vitríny v rustikálním stylu se vyrábějí jedno či dvoudvéřové a také jako rohové. Kromě těchto kusů nábytku lze pořídit v rustikálním stylu i praktické prádelníky a botníky.

Rustikální kuchyně

Nejde pouze o jídelní stůl, lavici nebo židle. V rustikálním stylu si můžete vybavit celou kuchyň, to znamená i kuchyňskou linku. Výhodou je, že si můžete nechat vyrobit rustikální kuchyň na míru a na klíč.

Vaše kuchyň tak získá nádech starých časů na venkově, ovšem do rustikální kuchyňské linky si samozřejmě můžete nechat zabudovat veškeré moderní spotřebiče. Budete tak mít k dispozici všechny současné vymoženosti elegantně a prakticky zkombinované s nábytkem ve stylu našich předků.